Сходження благодатного вогню

Сходження благодатного вогню
  • Рік: 2009
  • Категорія: ТВ-роботи
  • Виробництво: Інтер

Проект телеканалу "Інтер" - "Cхожденіе благодатного вогню" розповідає про велике чудо, стати свідком якого прагне кожен християнин. Щорічно мільйони людей стають свідками Дива. У Велику Суботу, напередодні Воскресіння Христова за молитвами православного Патріарха на Гроб Господень сходить Благодатний Вогонь.

Єрусалимський патріарх Феофіл один молиться за закритими дверима Кувуклії - так по-грецьки називається печера, де був похований Христос і звідки він Воскрес, в обітницю життя вічного. За легендою, той рік, коли вогонь не зійде з небес - стане останнім в історії людства.

Побачити Чудо Блогодатного Вогню прагне кожен християнин, тому з усього світу в Велику суботу до Храму Гробу Господнього стікаються паломники, щоб вмитися його благодатним світлом і отримати Боже благословення. Глядачі стануть свідками хресної ходи, яка почнеться опівдні у дворі Єрусалимської патріархії. Урочиста процесія на чолі з Патріархом Єрусалимським Феофілом попрямує до Храму Воскресіння Христового до Кувуклії - каплиці, зведеної над Гробом Господнім. Саме там має відбутися диво, чекаючи на яке кожного завмирає весь православний світ.

Всі вогні в Храмі загашені, Патріарх знімає з себе вбрання і проходить процедуру огляду - поліцейські старанно обшукують його, а також Кувуклію, щоб переконатися, що там немає нічого, здатного викликати запалення. В одному лише хітоні Патріарх входить туди і, стоячи на колінах, просить Господа послати на землю Благодатний Вогонь.