Великі українці

Великі українці
  • Рік: 2008
  • Категорія: ТВ-роботи
  • Виробництво: Інтер

«Великі Українці» - принципово новий для українського телебачення проект, який поєднує в собі ток-шоу з інтерактивним опитуванням телеглядачів, а в міжпрограмний період - усіх громадян України щодо місця і ролі видатних державних і політичних діячів, військових, художників, учених, спортсменів, релігійних діячів та ін. в національній і світовій історії.

Формат був придуманий BBC, в оригіналі називається Great Britons ( «Великі Британці»), і став не просто новим телешоу, а гучною загальнонаціональною акцією, яку реалізувало телебачення. Успішність проекту забезпечила велику цікавість до нього інших країн, таких як Франція, Німеччина, США, Канада, Фінляндія, Нідерланди, Португалія, Чехія, Болгарія, Південна Африка та ін. У кожній країні проект, так чи інакше, продемонстрував певні особливості суспільства і мислення нації. І в Україні програма має стати резонансною подією загальнонаціонального масштабу та викликати чимало гострих дискусій з приводу того, кого саме слід вважати «великим українцем» та й українцями взагалі.

Програма виходила в сезоні 2007-2008 рр. на телеканалі «Інтер» у вигляді декількох ток-шоу.

Підрахунком голосів на першому етапі проекту, під час «народного голосування», займалася авторитетна компанія GFK, яка має багаторічний досвід соціологічних і маркетингових досліджень.

Керівником проекту став журналіст Савік Шустер, відомий своїми публікаціями в західній пресі, програмами на Радіо «Свобода», на телеканалах в Росії і в Україні.