Футбол. Друга половина

Футбол. Друга половина
  • Рік: 2006
  • Категорія: ТВ-роботи
  • Виробництво: Інтер

Наші на чемпіонаті світу! Вони - вже герої, незалежно від результату Мундіалі.

Вболівати за збірну в червні буде вся країна. Але тільки деякі люди в Україні вже хвилюються більше за інших.

Перед кожною грою вони п'ють валідол, йдуть до церкви, щоб помолитися, і сильніше за всіх стискають кулаки за удачу. Вони - жінки в футболі. Мами, які виростили справжніх чоловіків і дружини, які надихають гравців на перемогу.

Фільми про особисте життя футбольних зірок - це історії їх злетів і поразок, розповіді про кохання і ставлення до родини. Все те, що залишається за кадром спортивних репортажів, ви побачите в шестисерійним документальному фільмі "Футбол. Друга половина".

Любов Шевченко розповість, як виростити зірку, Валентина Гусіна - про те, як бив сусідські вікна майбутній півзахисник збірної, а мама Олексія Бєліка - про невдалу танцювальній кар'єрі сина ...

Про футбол з іншого боку і про власний вплив на результат ігор - розкажуть дружини.

Кожна героїня фільму - це та частина українського футболу, без якої наші спортсмени ніколи не досягли б своїх вершин.

Загалом, це перша спроба подивитися на чоловічу гру жіночими очима: історії життя футболістів збірної України розповідають жінки - дружини, матері та сестри. Глядачі дізнаються про тренування, збори та травми, про тріумфи та розчарування. Про те, чи легко розділяти з коханою людиною не лише радість перемоги, а й гіркоту поразки. Про підтримку найближчих людей...

Фільм складається з 6 серій, кожна з яких, у свою чергу, містить 18 історій. У фільмі немає ані ведучого, ані тексту за кадром, усі історії глядачі почують з вуст героїнь. Проект за своєю суттю художній, а не документальний, тож знімати його запросили режисера з досвідом подібної роботи. Стас Хібін знімав популярні в народі серіали "Бідна Настя", "Талісман кохання", "Люба, діти та завод".

- Нам розповіли дуже багато цікавих історій, - розповідає лінійний продюсер проекту Олена Желязо. - Наприклад, коли мама Андрія Гусіна прийшла до роддому, акушерка доторкнулася до животу (УЗІ тоді ще не було) і сказала: "Народиться хлопчик Андрій!" Все б нічого, та за всіма прикметами повинна була народитися дівчинка, й майбутні батьки накупили дівчачого приданого - рожевого, у мереживі. Та коли народився хлопчик, мама не змогла назвати його іншим ім'ям.

Не менш цікава історія пов'язана з народженням Ващука. Вперше побачивши сина, мама написала батькові записку: "В нас народився футболіст!" Радісний тато того самого дня пішов на матч київського "Динамо", зайшов до роздягальні та попросив у зірок українського футболу автограф. І на той самій записці з род дому розписалися Блохін, Веремєєв, Заваров. Матір Влада померла, але цю записку, як найдорожчу родинну реліквію, береже його дружина Маргарита Сичкар.

В інтерв'ю з "другою половиною" нашого футболу глядачі зможуть дізнатися також про ті речі, про які ніхто ніколи не говорить. Наприклад, яка родинна футбольна пара не телефонує одне одному перед матчем, кому з наших футболістів батько говорить: "Ти повинен бути найкращим!", чиї батьки перед кожною грою ходять до церкви за благословенням для сина і чия племінниця називає відомого футболіста "мій чоловік".

Автори фільму впевнені, що після показу фільму "Футбол. Друга половина" глядачі зрозуміють, що без жінок не було би справжньої чоловічої гри - футболу!

Журналіст - Леся Гонта

  • Режисер: Стас Либин, Олександра Кокуца
  • Продюсер: Єгор Бенкендорф
  • Оператор-постановник: Юрій Щиренко, Валерій Чумак
  • Автор сценарію: Михайло Щедрінський